اولویت گذاری دراحیای واحد های صنعتی غیرفعال در سال 99

اولویت گذاری دراحیای واحد های صنعتی غیرفعال در سال 99

به گزارش شاتا، سعید زرندی گفت: تمرکز روی صنایع پیشران در ۹ بخش صنعتی پیش بینی شده که در ۵ تا ۱۰ سال باید به این سمت برویم و مزیت های تعریف شده در این صنایع توان جایگزینی تولیدات آنها در واردات، ارزش افزوده تولیدات و صادرات بالاتر آنها است.

صدور 536 جواز تاسیس برای استخراج رمزارزها

وی افزود: در خصوص رمز ارزها نیز بیان کرد: برای صدور جواز تاسیس در حوزه استخراج رمز ارزها۷۳۳ مورد ثبت نام کردند که ۵۳۶ شرکت جواز تاسیس گرفتند؛ همچنین 10 شرکت در حال حاضر در فرایند صدور پروانه بهره برداری رمز ارزها هستند.

معاون طرح و برنامه وزارت صمت یادآوری کرد: مبنای دادن مجوز به رمز ارزها استفاده از داشتن حداقل ۲۵۰ کیلو‌وات برق صنعتی است و این شرکتها باید در محدوده شهرکهای صنعتی قرار بگیرند.

تفویض 7 مورد از اختیارات وزارتخانه به خانه های صنعت و معدن در 14 استان

زرندی در خصوص تفویض اختیارات وزارتخانه به تشکل های بخش خصوصی و استان ها نیز گفت: وزارت صمت موضوع تفویض اختیارات به تشکل ها را با جدیت هر چه تمام تر از سال قبل شروع کرده است، چرا که یکی از راه های برون رفت از وضعیت موجود همین تفویض اختیارات است.

 

وی ادامه داد: سال گذشته ۷ موضوع به انجمن‌ها و ‌تشکل‌ها در سطح استانها تفویض شد و بازخوردها نشانگر عملکرد خوب در این حوزه بوده است.

 

۴۴۰ میلیون یورو حجم سرمایه گذاری خارجی 3 ماهه اول امسال

 

معاون طرح و برنامه وزارت صمت در خصوص جذب سرمایه گذاری خارجی، بیان کرد: در سه ماهه امسال ۲۴ مجوز سرمایه گذاری خارجی مصوب شد که رشد ۱۹ درصدی نسبت به مدت مشابه پارسال داشته است.

 

زرندی ادامه داد: در این سه ماهه، استان‌های اصفهان، البرز، تهران و سیستان و بلوچستان مجوز سرمایه گذاری خارجی صادر نموده اند.

 

وی با تأکید بر اینکه امسال از ظرفیت ایرانیان خارج از کشور برای جذب سرمایه گذاری استفاده می‌کنیم، گفت: حجم سرمایه گذاری خارجی سه ماهه امسال ۴۴۰ میلیون یورو بوده است.

وی با اعلام اینکه هر ساعت حدود ۶۹ میلیارد تومان به حجم نقدینگی کشور افزوده می شود، گفت: این حجم برای تامین نقدینگی واحدهای تولیدی از طریق بازار سرمایه قابل توجه است و جذب این رقم به تولید سبب مهار مشکلات تورمی آن نیز خواهد شد و قطعا تولید می تواند رافع بسیاری از مشکلات مانند بیکاری، جذب نقدینگی و ... باشد.

استفاده قطعه سازان از اوراق گام (گواهی اعتبار مولد )

معاون طرح و برنامه وزارت صمت در بخش دیگری از سخنان خود صنعت قطعه سازی را از استراتژیک ترین صنایع کشور دانست، بیان کرد: با چند اولویت مسایل این حوزه را در حال راهبری هستیم.

زرندی ادامه داد: تامین مالی اواخر سال گذشته خودروسازان که به عنوان مطالبه قطعه سازان به آنها پرداخت شد در راستای راهبری و حمایت از صنعت قطعه سازی کشور بوده است.

وی همچنین تصریح کرد: استفاده قطعه سازان از اوراق گام (گواهی اعتبار مولد) ابلاغی بانک مرکزی یکی از راهکارهای حمایت از قطعه سازان است.

معاون طرح و برنامه وزارت صمت در خصوص صدور مجوزها در سه ماه امسال بیان کرد: در سه ماهه امسال 6 هزار و 783 جواز تاسیس صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل با صدور 5 هزار و 660 مجوز، افزایش 14.7 درصدی داشت.