منابع ارزشمند معدنی در خلخال، نیر و کوثر شناسایی شدند!

منابع ارزشمند معدنی در خلخال، نیر و کوثر شناسایی شدند!

به گزارش اتحادیه ی سرب و روی و به نقل از خانه ی معدن ایران، شناسایی پهنه ی ارزشمند منابع معدنی در خلخال، نیر و کوثر صورت گرفته است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: علاوه بر مشگین‌شهر در نیر و کوثر و خلخال پهنه‌های معدنی با ارزشی نیز شناسایی شده است.
از اردبیل، رامین صادقی بعدازظهر امروز در نشست با نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین درمجلس شورای اسلامی در سازمان صمت اردبیل اظهار داشت: یکی از برنامه‌های اولویت‌دار ما در بخش معدن توسعه متوازن تمام مناطق استان است که علاوه بر مشگین‌شهر در نیر و کوثر و خلخال پهنه‌های معدنی با ارزشی نیز شناسایی شده است.
وی ضمن ارائه گزارشی از عملکرد سازمان  گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از یک هزار میلیارد تومان تسهیلات به همت بانک‌های عامل به واحدهای تولیدی در استان اردبیل پرداخت شده است و این پرداختی‌ها همچنان تا پایان سال ادامه خواهد داشت.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: سال جهش تولید تنها در یک کلمه خلاصه نمی‌شود بلکه ملزومات آن در تحقق شعار سال ایجاد زیرساخت‌ها و حمایت واقعی از صنعتگران و تولیدکنندگان است که ما از ابتدای امسال نسبت به راه‌اندازی ۱۵۰ کارخانه برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری را انجام دادیم.
افزایش ۴۵ درصدی صدور پروانه برای واحدهای تولیدی
صادقی افزود: در حال حاضر سازمان صمت استان اقدام به صدور پروانه برای ۱۸۰ واحد کرده که این رقم افزایش و جهش بیش از ۴۵ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد.
وی بیان کرد: در مطالعات انجام شده این معادن می‌تواند ظرفیت خوب تولید و فرآوری و همچنین اشتغال را به وجود آورد که در این زمینه ما آمادگی حمایت از سرمایه‌گذاران را داریم.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل تصریح کرد: از اول امسال هدف‌گذاری ما احیای ۷۵ واحد راکد و تعطیل شده بود که تاکنون ۴۷ مورد از این واحدها به چرخه تولید بازگشته اند.
صادقی افزود: کارخانه تولید دارو به شکل گیاهی و شیمیایی و همچنین تولید کاغذ از سنگ و مصنوعات چوبی از سنگ در دهه فجر با ظرفیت اشتغال ۳۵۰ نفر به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به تعهد سازمان صمت استان برای اشتغال ۶۰۰ نفردر سالجاری افزود: بر اساس لیست بیمه تا کنون تعداد ۴۹۵۰ نفر در واحدهای تولیدی سطح استان جذب شده‌اند که با افتتاح چندین واحد در طول دو ماه باقی مانده از سال اشتغالزایی جدید ایجاد خواهد شد و امیدواریم تا پایان سال تعهد ایجاد اشتغال ۶۰۰۰ نفری سازمان صمت در استان محقق شود.
باید زمینه ایجاد اشتغال را با فعال کردن واحدهای راکد ایجاد کنیم
نماینده مردم اردیبل، نیر و نمین در مجلس شورای اسلامی در ادامه این جلسه گفت: با توجه به اینکه در اواخر سال جهش تولید قرار داریم  بایستی برنامه‌های خوبی جهت ارائه از عملکرد سال جهش تولید داشته باشیم .
حجت الاسلام والمسلمین سید کاظم موسوی بیان کرد: در این سال باید واحدهای راکد را فعال و واحدهای فعال را توسعه دهیم  تا موجبات اشتغال را برای جوانان استان فراهم نماییم.
وی با تاکید در خصوص سرمایه‌گذاری در استان گفت:  با سرمایه‌گذاران طوری رفتار کنید که برای سرمایه‌گذاری در استان رغبت نشان دهند چنانچه به سرمایه‌گذاران کم لطفی شود و یا بروکراسی اداری طولانی باشد  دیگر هیچ سرمایه‌گذاری مایل به سرمایه‌گذاری در استان نخواهد بود.
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی  همچنین در خصوص تربیت نیروهای موجود از مسئولین و مدیران ادارات و سازمان‌های دولتی خواست نهایت سعی و تلاش خود را برای تربیت نیروهای مجرب و کارشناس به کار گیرند چرا که یکی از اقدامات  اساسی، تربیت صحیح و بروز نیروی کار می‌باشد.